Windykacja

 Sprawna obsługa klienta końcowego w firmach windykacyjnych przekłada się bezpośrednio na finansowe efekty podejmowanych działań. Z tego powodu, nie można pozwolić sobie na improwizację. Kontakty przychodzące i wychodzące powinny być obsługiwane przez odpowiednie osoby, skoncentrowane na realizacji konkretnych założeń. Konsultant przygotowany do prowadzenia rozmowy zdecydowanie zwiększa szanse na pozytywne zakończenie sytuacji i mniejszą liczbę połączeń w tej samej sprawie.

Windykacja

 Współczesne aplikacje wspierające obsługę są w stanie zaspokajać nawet najbardziej rozbudowane oczekiwania. W procesie odzyskiwania środków należących do wierzycieli, kluczowe jest nawiązanie pierwszego kontaktu z dłużnikiem. Integracja z posiadanymi bazami danych umożliwia wydzielanie i weryfikację poprawności zbiorów numerów telefonów czy adresów mailowych na podstawie wybranych parametrów. Takie podejście pozwala na profesjonalizację prowadzonych działań i przydzielanie konkretnych grup osób zalegających z płatnościami do poszczególnych pracowników.

 Dla każdej grupy tworzona jest indywidualnie opracowana kampania wychodząca wraz z możliwością bezpośredniego kontaktu zwrotnego. Aplikacja może automatycznie nawiązywać połączenia telefoniczne, a po odbyciu rozmowy z dłużnikiem, przypisać go do konkretnego konsultanta, który będzie podejmował kolejne kroki w jego sprawie. Jeśli taka osoba oddzwoni na numer, z którego wykonane było automatyczne połączenie, nie trafi na centralkę telefoniczną, lecz bezpośrednio do pracownika, z którym już rozmawiała.

 Powszechnie wiadomo, iż osoby zalegające z płatnościami niechętnie odbierają połączenia od obcych numerów telefonów. Z pomocą w tym zakresie przychodzi moduł Clip Changer, który może zostać podłączony do aplikacji VCC Studio lub działać niezależnie od wybranego systemu do obsługi klienta. Pozwala on dopasować wyświetlany numer telefonu do danej grupy odbiorców, np. do osób zamieszkujących województwo pomorskie połączenia są wykonywane za pomocą numeru stacjonarnego z tego obszaru. Dodatkowo, za każdym razem będzie to inny numer z posiadanej puli, a cała wykorzystywana numeracja może być regularnie wymieniania na nową.

Windykacja

 Zwiększanie dodzwanialności do dłużników to jednak nie wszystko. Kontakty telefoniczne tego typu należą do sytuacji trudnych. Warto wykorzystywać dostępne rozwiązania technologiczne do zwiększania poczucia bezpieczeństwa i minimalizowania poziomu stresu podczas pracy. Odpowiednie przygotowanie i obudowanie działań szybko dostępną wiedzą, dają konsultantom możliwość odsunięcia obaw i koncentracji na dążeniu do satysfakcjonującego rozwiązania powierzonych zadań.