Ubezpieczenia

 Oferta firm ubezpieczeniowych jest zazwyczaj bardzo szeroka. Dobranie trafnych produktów i usług do potrzeb klienta wymaga rzetelnego wywiadu. Konieczność przeprowadzenia takiej ankiety warto wykorzystać do nawiązania relacji i zbudowania zaufania. Trzeba również pamiętać, iż kluczową rolę w tej branży odgrywają terminy. Wdrożenie nowoczesnego systemu to szansa na pełną kontrolę nad kalendarzem i podejmowanie działań zawsze we właściwym momencie.

Ubezpieczenia

 Dobrze zaprojektowane ścieżki sprzedażowe zmniejszają wysiłek potrzebny do osiągnięcia celu. Użycie aplikacji znacząco usprawnia proces przygotowania wstępnej propozycji handlowej. Pracownik otrzymuje komplet danych z formularza wypełnionego przez klienta na stronie internetowej. Co więcej, widzi pełną historię kontaktu oraz wszystkie wcześniej przesłane oferty. Opierając się na tych informacjach, dobiera najlepsze rozwiązania.

 Prowadzone podczas negocjacji rozmowy telefoniczne są nagrywane, a ich fragmenty indywidualnie oznaczane. Wymagane prawem zgody i oświadczenia mogą być pozyskiwanie bez dodatkowego wysiłku i bez konieczności przesyłania potwierdzeń w formie elektronicznej czy papierowej.

Ubezpieczenia

 Opieka nad kupującym nie kończy się jednak na potwierdzeniu detali i dokonaniu zamówienia. w branży ubezpieczeniowej niezwykle istotna jest obsługa podczas całego okresu ważności nabytego pakietu usług. Szczególne znaczenie dla relacji z klientem ma przebieg zgłoszenia i likwidacji szkody objętej ubezpieczeniem. Aplikacja VCC Studio ułatwia ten proces poprzez jasne sygnalizowanie niezbędnych kroków oraz wspieranie konsultantów wiedzą na temat wymagań poszczególnych ubezpieczycieli. Możliwe jest również monitorowanie czasu poświęcanego na kolejne etapy, co pozwala załatwić wszystkie sprawy w odpowiednim terminie.

 Obsługa posprzedażowa to również dbanie o wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Automatyczne kampanie wychodzące w formie maili, smsów czy połączeń telefonicznych, mogą powiadamiać wybrane grupy osób o zbliżającym się terminie zakończenia ubezpieczenia lub opcji przejścia na korzystniejsze warunki.

 Klienci firm ubezpieczeniowych są często zainteresowani wieloletnią współpracą. Przy długoterminowych relacjach, inwestycja w środki technologiczne jest jak najbardziej zasadna. Już sam swobodny dostęp do danych zgromadzonych w jednym miejscu, mocno poprawia komfort codziennej pracy, a klient zyskuje pewność, iż osoba po drugiej stronie będzie zawsze zorientowana w jego aktualnej sytuacji. Takie podejście zdecydowanie zbliża i sprzyja budowaniu naprawdę trwałych kontaktów handlowych.