Integracja komunikacji w jednym miejscu zwiększa poziom satysfakcji

6 sierpnia 2019 20:07

Wdrożenie nowoczesnej aplikacji do działu obsługi może być motywowane wieloma argumentami: niższe koszty pracy, wzrost wydajności zespołu, szerszy zakres kontroli nad napływającymi zgłoszeniami. Największe szanse na biznesowe powodzenie pojawiają się jednak w chwili, gdy nadrzędnym powodem okazuje się chęć podwyższenia poziomu satysfakcji. Dążenie do pełnego zadowolenia klientów oraz pracowników to droga do finansowego sukcesu, który jest w zasięgu ręki.

Zintegrowanie komunikacji, czyli gromadzenie wiadomości ze wszystkich kanałów kontaktu w jednym miejscu, przynosi mierzalne efekty w krótkim czasie. Konsultanci nie muszą przełączać się pomiędzy oknami przeglądarki i pracują szybciej. Nowi doradcy mogą zerkać do historii oraz przygotowanych baz wiedzy i łatwiej wdrażają się w rytm zespołu. Ograniczenie rozproszenia daje gwarancję zajęcia się wszystkimi sprawami przez odpowiednie osoby i bez gubienia ich po drodze.

Warto jednak spojrzeć na te rezultaty od strony emocji. To w nich kryje się potencjał na wywindowanie biznesu na jeszcze wyższy poziom. Sprawne funkcjonowanie oprogramowania oraz wzajemne wsparcie to poczucie bezpieczeństwa oraz sensu podejmowanych aktywności. Nowoczesny system obsługi sprawia, że pracownik nie musi każdego dnia mierzyć się z barierami technologicznymi ani tracić energii na szukanie informacji w różnych miejscach. Może skoncentrować się wyłącznie na rozwiązywaniu problemów klientów i to im w pełni poświęcić swój czas. Niesienie pomocy daje ogromną satysfakcję, nawet jeśli zdarzają się dni, kiedy trzeba udzielać odpowiedzi na wciąż te same pytania.

Wykorzystywanie aplikacji to szansa na bliższe relacje i większe zrozumienie. Wiadomości zawsze trafiają do właściwych konsultantów, a osoba która odzywa się do firmy kolejny raz, przestaje być anonimowa. Pracownik zorientowany we wcześniejszej historii zgłoszeń może od razu przejść do sedna, co znacząco skraca czas oczekiwania na odpowiedź. Prowadzenie rozmów w jednym miejscu zwiększa jakość świadczonej obsługi oraz minimalizuje wysiłek klienta. Zyskuje on pewność, że niezależnie od wybranej formy kontaktu, zostanie otoczony troskliwą opieką.

Podczas procesu podejmowania decyzji o integracji komunikacji warto postawić na pierwszym miejscu realne oczekiwania klientów. Czasami różnią się one od naszych wyobrażeń, więc pomocna może okazać się analiza dotychczasowych działań lub bezpośrednie wywiady. Być może konieczne okażą się nie tylko modyfikacje technologiczne, ale również zmiana myślenia. Wdrażanie nowego systemu to doskonały moment na reorganizację i ukierunkowanie zespołu obsługi na nowe cele.

Pozostałe artykuły